Haberler

Kiralamadan cam sektörüne Alpen Yapı…

Cam, PVC, alüminyum sistemlerinin imalatını, satışını ve montajını yapan Alpen Yapı zamanla geliştirdiği makine parkına kattığı kaldırma ekipmanlarıyla kiralama sektörüne de giriş yaparak burada da adından bahsettirmesini başaran ender firmalardan biri. Alpen Yapı Genel Müdürü Ersin Turan firması hakkında özel açıklamalarda bulundu.

Alpen Yapı’nın 1992 yılında sektörel hayata atıldığını kaydeden Turan, “Cam sektörüne odaklı bir firma yapımız vardı. Yaklaşık 6yıl müşterilerimize cam ürünleri konusunda eski usulle hizmet verdikten sonra montaj işlerimizi daha rahat ve güvenli bir şekilde  yapmak adına personel kaldırma ekipmanları ve vantuz ihtiyacı duyduk. Makine parkımıza vinç ve vantuz gibi yeni ürünler kattık. Bunlar bize daha rahat, daha güvenli ve verimli bir çalışma imkânı sunmuş oldu. Daha sonra bir örümcek vinç ve iVECO çift kabinli özel bir ürün daha aldık. Son olarak da İtalya’dan getirdiğimiz ve ülkemizde olmayan Jekko 1040’ı ürün gamımıza ekledik. Yine şunun altını çizmek istiyorum; makine parkımıza kattığımız bu kaldırma ekipmanlarıyla sattığımız cam ürünlerle birlikte birçok firmaya kiralama ve montaj hizmetleri de sunmaktayız. Yani mesleki sıfatımızı cam montaj ve vinç kiralama firması olarak adlandırabiliriz” ifadelerini kullandı.

Vinç ve elektrikli ve dizel vantuzlarla (7adet) pazarda ayrıcalıklı bir yere konumlanmış olduklarına işaret eden Turan, “1,5 ton camı yakalayabilecek vantuzu bizim dışımızda piyasada temin etmek çok zor. Cam montaj ve vinç kiralama alanında üstesinden gelemeyeceğimiz bir iş bulunmamakta. Alt yapımız bu iddiamızı gerçekleştirecek kadar gelişkin bir durumda” diye konuştu.

“Örümcek vinçlere talep artacak”

Şu an Dilovası’ndan Gölcük’e geçen Gebze-İzmit asma köprüsü üzerinde örümcek vincimiz çalışmakta. Bu tür çalışmalar için çok iddialı bir makine bu. Yine dar alanlarda, gemicilik sektöründe, havaalanlarında, AVM’lerde, tersanelerde ve burada sayamayacağım birçok alanda makinalarımızla hizmet vermekteyiz. Piyasa özellikle örümcek vinç segmentini çok fazla tanınmamakta. Oysa son kullanıcılar bu ürünün yapabileceği geniş iş kabiliyetini öğrenseler piyasada bu makinaya çok fazla talep olacak.

Alpen Cam, Cam Uzmanı Sitesi İle İnternet medyasında yerini aldı.

Sektörün Cam İşinde Önemli firmalarında Olan “Cam Uzmanı” web sitesi devreye girdi.

 Alpen cam sektöre yeni Web sitesi ile piyasada marka bilinirliğini öne çıkartan çalışmalarına devam ediyor. Spor solanları, yüksek binalardaki cephe  giydirmeleri, Avmler deki camlarının  değiştirilmesini ile öne çıkan hizmetleri dışında,sepetli platform ,örümcek platform ,jekko marka ,örümcek platformlar ile ayrıca platform ve sepetli platform kiralama hizmetleri de yapmaktadır. Kiralama hizmetlerine önem veren ,Alpen cam “Cam Uzmanı”ile sektöre önemli bir hizmet vermektedir.

Alpen cam ,cam montajı, cam takma ,örümcek kiralama ,ve vinç kiralama ,platform kiralama işlerini ,Türkiye’nin her yerinde yapmaktadır.Özellikle İstanbul’un her semtinde, Anadalu yakası ,Avrupa yakasın da, Bursa, Adana, İç Anadolu –(Marmara) Bölgesinde, Karadeniz  bölgesinde ,güney sahillerimizde, işlerimizi devam ediyoruz.